50-lecie KTE „STYKI” – Trasa kajakowa: 10 czerwca 2017 r., godz. 10:00

Serdecznie zapraszamy na trasę kajakową 50-lecia Klubu Turystycznego Elektryków „STYKI”

Kierownik trasy:

Agnieszka Osikowska-Biczyk ”Piżamka”
tel.: 508490495, mail: aga-osik(maupa)o2.pl

Udział w trasie kajakowej wiąże się z dodatkowym kosztem 35 zł/osobę za wypożyczenie kajaków (płatne gotówką na miejscu). Płyniemy rzeką Wilgą, trasa przewidziana na około 3-4 godziny niezbyt intensywnego płynięcia, kończymy w stanicy w Polewiczu.

Trasa 15 km, ok. 4 h, Rębków-Wilkowyje-Polewicz:

Płyniemy rzeką Wilgą, opisywaną jako „łatwa z miejscami nieco trudniejszymi”, jest to rzeczka niewielka i bezpieczna, jednocześnie kręta i malownicza. Po drodze będzie jedna przenoska (jaz młyński w Stoczku). Startujemy w miejscowości Rębków przy moście, dopływamy do stanicy w Polewiczu – miejsca imprezy 50-lecia. Trasa ma 15 km, co oznacza około 4 godzin niezbyt spiesznego płynięcia. UWAGA! Jeśli rekonesans wykaże, że będą trudniejsze warunki (np. bardzo niski stan wody lub duża ilość przeszkód), spływ może zostać skrócony do 11 km (start przy moście koło Wilkowyj). Mapę trasy można zobaczyć w dolnej części strony.

Dojazd:

Dojazd na miejsce startu możliwy jest w dwóch opcjach: albo własnym samochodem (wtedy parkujemy samochody przy drodze w pobliżu mostu, i po zakończeniu spływu kierowcy przyjadą jednym samochodem z Polewicza, żeby je zgarnąć), albo pociągiem do stacji PKP Garwolin. Pociąg Kolei Mazowieckich KM 12703 odjeżdża z Warszawy Śródmieście o 7:39, w Garwolinie jest o 9:07. Będzie zorganizowany przejazd samochodem między stacją a początkiem spływu. Startujemy z Rębkowa o godzinie 10:00, planowane przybycie do Polewicza około 14:00-15:00.

Co zabrać:

Do kajaka zabieramy tylko rzeczy potrzebne na czas spływu – większe bagaże zostawiamy w samochodach. Ze sobą trzeba mieć:

  • ubranie – lekkie i szybko schnące, w tym koszulka z zakrytymi ramionami (na kajakach słońce praży mocno)
  • koniecznie krem z filtrem od słońca i nakrycie głowy
  • sandały lub specjalne buty do chodzenia w wodzie (nie klapki – łatwo spadają i odpływają w siną dal)
  • kostium kąpielowy
  • ręcznik
  • woda i coś do zjedzenia – szczelnie zapakowane
  • wedle chęci: aparat fotograficzny, lornetka
  • w razie chłodniejszej pogody ciepłą bluzę (długie spodnie odradzam
  • w razie potrzeby kurtka od deszczu.

UWAGA!
Każdy uczestnik bierze udział w imprezie na własną odpowiedzialność (w tym ew. ubezpiecza się od nieszczęśliwych wypadków).

50-lecie_Mapa_trasy_kajakowej