50-lecie KTE „STYKI”

proj. Anna Fiedukowicz

proj. Anna Fiedukowicz

Zarząd Stowarzyszenia

Klub Turystyczny Elektryków „STYKI”

 serdecznie zaprasza wszystkich Członków i Sympastyków na

UROCZYSTĄ WIECZORNICĘ ZAMYKAJĄCĄ OBCHODY

 50-lecia Powstania Klubu Turystycznego Elektryków „STYKI”,

 która odbędzie się

 w dniu 19 października 2017 r. o godz. 18:45
w
Hali Wysokich Napięć, Gmach Elektrotechniki Politechniki Warszawskiej,
ul. Koszykowa 75, 00-662 Warszawa

 Hala_Wysokich_NapiecPo zakończeniu uroczystości na Politechnice będziemy kontynuować Śpiewanki jak zwykle w Kawiarni Podróżniczej „Południk ZERO” na ul. Wilczej 25 w Warszawie.

——————————————————————————————————

Zarząd Stowarzyszenia

Klub Turystyczny Elektryków „STYKI”

 serdecznie zaprasza wszystkich Członków i Sympastyków na obchody

 50-lecia Klubu Turystycznego Elektryków „STYKI”,

 które będą miały miejsce

 w dniach 10-11 czerwca 2017 r. w Polewiczu k. Wilgi, 08-470 Wilga
(nad rzeką Wilgą, na terenie Stanicy Harcerskiej ZHP Hufca „Orłów” Garwolin).

N 51°51’12.5″  E 21°24’29.0″          N 51.853472  E 21.408056

Mapa Targeo

Uprzejmie prosimy o zgłoszenie mailem swojego przybycia do dnia 05/06/2017 r.:

kte.styki(maupa)gmail.com

 

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o jak najwcześniejsze potwierdzenie swego uczestnictwa.

Prosimy wszystkich przybywających uczestników o zabranie posiadanych pamiątek z 50 lat działania KTE „STYKI”: albumów ze zdjęciami klasycznymi i w formie elektronicznej, plakietek rajdowych, śpiewników drukowanych lub w formie zeskanowanej, spisanych wspomnień, dokumentów historycznych obrazujących działania Klubu w przeszłości (tajne szafy Prezesów) itp.

Prosimy też o zgłoszenia od osób chętnych do pomocy w organizacji jubileuszu.

Zachęcamy do wspólnego przybywania do Polewicza biorąc udział w zorganizowanych trasach turystycznych. Osoby chętne do wzięcia w nich udziału prosimy o zgłaszanie się do kierowników tras:

 • trasa kajakowa 15 km, ok. 4 h, Rębków-Wilkowyje-Polewicz
  UWAGA! zgłoszenia jeszcze są przyjmowane (wolne, dodatkowe kajaki na razie potencjalnie są)!
  Kierownik trasy Agnieszka Osikowska-Biczyk ”Piżamka”, tel.: 508490495, mail: aga-osik(maupa)o2.pl
  Udział w trasie kajakowej wiąże się z dodatkowym kosztem 35 zł/osobę za wypożyczenie kajaków (płatne gotówką na miejscu). Płyniemy rzeką Wilgą, trasa przewidziana na około 3-4 godziny niezbyt intensywnego płynięcia, kończymy w stanicy w Polewiczu. Ze szczegółami dotyczącymi spływu można się zapoznać pod tym linkiem.
 • trasa rowerowa 35 km, maks. 5 h 50 min. Kierownik trasy Anna Różycka, mail: rozanna(maupa)post.pl
  Trasa zaczyna się w Celestynowie na przystanku PKP i dalej będzie wiodła przez Regut, Ponurzycę, Osieck, Łucznicę, Natolin do Wilgi i Polewicza – łącznie do pokonania mamy ok. 35 kilometrów. Ze szczegółami dotyczącymi trasy rowerowej można się zapoznać pod tym linkiem.

 • trasa piesza 15 km, 3 h 30 min. Kierownik trasy Arkadiusz Wiatrowski, tel.: 609451413, mail: awiatrowski(maupa)gmail.com
  Maszerujemy ze stacji Ruda Talubska podziwiąjac mazowieckie krajobrazy do stanicy ZHP w Polewiczu. Ze szczegółami dotyczącymi trasy pieszej można się zapoznać pod tym linkiem.

Natomiast uczestnicy przybywający pojazdami mechanicznymi proszeni będą o zaparkowanie ich przy drodze leśnej przed stanicą wzdłuż ogrodzenia ośrodka. Oczywiście nie jest wykluczony czasowy wjazd na teren w celu wypakowania ekwipunku co może mieć znaczenie dla rodzin z dziećmi.

 

KOSZT IMPREZY (WPISOWE)

 • 70 zł - osoby dorosłe,
 • 50 zł - uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci, emeryci i renciści
 • 25 zł - uczniowie szkół podstawowych
 • bezpłatnie – dzieci przedszkolne tj. do lat 7

Prosimy o jak najszybszą wpłatę stosownej kwoty na konto klubowe -

 • Stowarzyszenie KTE STYKI, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa
 • numer konta: 44 2490 0005 0000 4500 1524 4979
 • tytuł wpłaty: „Pokrycie kosztów udziału w imprezie 50-lecia, [imię i nazwisko], [ilość osób]„

Organizatorzy podkreślają, że nasza koleżeńska impreza nie ma charakteru komercyjnego ani dochodowego.

W kosztach imprezy mieści się: nocleg w stanicy w warunkach turystycznych, co oznacza konieczność ZABRANIA WŁASNEGO ŚPIWORA !!! (pierwsze 48 osób zgłoszonych – miejsce w domkach drewnianych na łóżkach piętrowych, kolejne osoby – miejsca w namiotach harcerskich, na kanadyjkach i materacach typu roller. Istnieje możliwość rozbicia i noclegu we własnym namiocie), poczęstunek przy ognisku w sobotę wieczorem, pamiątkowa przypinka oraz pokrycie kosztów programowych.

Pozostałe posiłki uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie (dostępne zaplecze kuchenne), jest też możliwość zamówienia obiadu w stanicy na sobotę i na niedzielę (informacje o kosztach podamy w osobnym mailu do wtorku 30.05.2017). Chęć zamówienia obiadu (przewidywanego na godz. 16:00) należy zgłosić do godz. 12:00 w sobotę 10.06.2017 do Bogdana Jaśkiewicza,
mail: admin(maupa)survival.strefa.pl

Koszulki okolicznościowe, będzie można zamówić mailem, pisząc na adres mailowy: kte.styki(maupa)gmail.com, w cenie 40 zł (dla dorosłych: rozmiary damskierozmiary męskie) i 35 zł (rozmiary dziecięce) i odebrać na 50-leciu. Przewidujemy szare koszulki z nadrukiem kolorowym i czarne z nadrukiem białym. Na lewym rękawie logo KTE „STYKI”. Grafiki jakie znajdą się na koszulkach można zobaczyć w dolnej części tej strony.
Zamówienia przyjmujemy tylko do czwartku, 1 czerwca 2017 r. Koszulki zamówione do tego dnia będą do odbioru w dniu imprezy, w Polewiczu. Koszulki zamówione po 1 czerwca 2017 r. będą do odbioru po imprezie, w Warszawie, w umówionym miejscu i terminie.

Na terenie stanicy, w wydzielonym budynku, znajdują się toalety i łazienki z natryskami.

 

RAMOWY PLAN IMPREZY

SOBOTA 10.06.2017

 • przybywanie uczestników imprezy – od rana, na miejscu dla osób nie biorących udziału w trasach przewidujemy spontaniczną integrację słowno-muzyczną, a dla dzieci gry i zabawy (prowadzi Kasia „Maryna” Cieślak, godziny nieokreślone – w miarę potrzeb)
 • godzina 10.00 – start tras: kajakowej, rowerowej i pieszej. Informacji o miejscu startu i wszelkich szczegółach udzielają kierownicy tras. Wszystkie trasy kończą się dotarciem do stanicy w Polewiczu, w godzinach 14-16
 • między zakończeniem tras a następnym punktem programu – czas na obiad, pogaduchy i luźną integrację. Dla dzieci przewidziane są wspólne gry i zabawy, które poprowadzi nasza niezawodna „Maryna” :-)
 • godzina 18.00 – początek imprezy wieczornej. Przewidujemy uroczysty tort jubileuszowy, filmy, prezentacje, zdjęcia, opowieści etc., wraz z przerywnikami muzycznymi
 • godzina 20.00 – ognisko. Gramy, śpiewamy, będzie też parę niespodzianek ;-) Podczas ogniska będzie poczęstunek (bigos, kiełbaski, kaszanka i mięso z grilla, kiełbaski z ogniska, ogórki małosolne, piwo, kawa, herbata). Będzie też coś dla osób nie jedzących potraw mięsnych.

NIEDZIELA 11.06.2017

 • luźne i niespieszne wstawanie, śniadanie, ognisko i śpiewy niezobowiązujące, rozmowy koleżeńskie, wspomnienia etc.
 • godzina 11-12 – dla chętnych strzelnica (wiatrówka, być może łuk)
 • jeśli ktoś z Was ma pomysł na jakieś inne radosne wspólne aktywności – dajcie znać, wszelka inicjatywa mile widziana :-)
 • około 13-14 – obiad, zamówiony lub we własnym zakresie
 • godzina 15 – oficjalne zamknięcie imprezy

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH STYKÓW I SYMPASTYKÓW!!!

 

Zarząd Stowarzyszenia  KTE „STYKI”
Warszawa, dnia 09.06.2017 r., godz. 15:45

 

proj. Agnieszka Jurkiewicz

50-lecie_KTE_STYKI_AJ_kolor_600x430

proj. Agnieszka Jurkiewicz

STYKI_logo_rewit_B&W_96dpi

50-lecie_Wizualizacja_koszulek

proj. Agnieszka Jurkiewicz