Remont Chałupy w 2016 r.

Fotorelacja z placu budowy

RemontChalupy2016

Kochani Miłośnicy Chałupy Elektryków w Polanach Surowicznych!

Prezes i Pełnomocnik ds. Chałupy w jednej osobie z wiosną roku 2016 obwieścili, że zaplanowaliśmy w tymże 2016 roku re­mont ge­ne­ral­ny ścian w Cha­łu­pie polegający na wymianie zjedzonych przez szko­dni­ki słu­pów noś­nych i po­szy­cia z desek na nowe, ociepleniu wszy­stkie­go weł­ną mi­ne­ral­ną z wiatroizolacją oraz wykonaniu i montażu nowych okiennic. Po zdję­ciu o­des­ko­wa­nia rzeczywistość wyglądała tak:

IMG_6567_600x450

Tak wyglądała większość słupów nośnych

Umówiłem się z Jackiem, że zajmie się on pozyskiwaniem funduszy, natomiast ja zo­bo­wią­za­łem się zorganizować i przeprowadzić same prace, które za­pla­no­wa­li­śmy od połowy czerwca do końca lipca 2016 r.

Prace remontowe „szły pełną parą” a nawet bardziej! Jest tylko jedno małe „ale” …

WCIĄŻ SERDECZNIE PROSIMY
O WSPARCIE FINANSOWE REMONTU CHAŁUPY!

ALIOR BANK:
44 2490 0005 0000 4500 1524 4979

Tytuł wpłaty:
DAROWIZNA NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ – Remont Chałupy

IMG_6574_600x450

Chałupa bardzo prosi o wsparcie finansowe remontu

  • Zamówienie drewna i wstawienie do suszarni – wykonane,
  • Zakup i dostawa materiałów izolacyjnych i impregnatów do 15.06.2016 – wykonane,
  • Dostawa obrobionego drewna na plac budowy do Chałupy ok. 24.06.2016 – wykonane,
  • Sprzątanie strychów 24.06-30.06.2016 – wykonane,
  • Wykonanie wymiany ścian „górek” nad małym dachem 27.06–1.07.2016 – wykonane,
  • Dodatkowo wykonane zostały prace związane z poprawieniem a w zasadzie całkowitą wymianą wszystkich blacharskich obróbek dachowych z 2008 r.,
  • Wymiana poszycia ścian i ocieplenia 4.07–24.07.2016 – wykonane,
  • Montaż nowych okiennic, prace porządkowe 25.07–31.07.2016 – wykonane.

Jak wspomniałem wszystko przebiegało zgodnie z planem. Pierwsza część robót prze­wi­dzia­nych na ostatni tydzień czerwca 2016 r. była realizowana przez ze­wnę­trzne­go wy­ko­naw­cę – ze względu na komplikację budowy rusztowania nad daszkami kuchni i bacówek. Pozostałe prace wykonaliśmy samodzielnie.

Do pomocy potrzebowaliśmy jednocześnie od 6 do 8 osób. Mile widziane były o­so­by z doświadczeniem w pracy przy obróbce drewna (piła, młotek itp.), jak również bez doświadczenia, ale z chęciami (układanie wełny, mo­co­wa­nie wiatroizolacji, malowanie desek oraz prace porządkowe). Niezbędne były również osoby do pomocy gospodarczej (kuchnia, zakupy itp.).

Do dyspozycji mieliśmy agregaty prądotwórcze, elektronarzędzia i narzędzia zwykłe, środki ochronne (rękawice, maseczki ochronne) oraz środki transportu. Ubrania robocze każdy musiał zabrać we własnym zakresie. Ze względu na prace przy wełnie mineralnej potrzebna była wersja ubrania z zakrytym ciałem (przynajmniej czasowo przy układaniu wełny – to diabelstwo właziło wszędzie i gryzło jak cholera!). Wyżywienie finansowaliśmy i przygotowywaliśmy sami.

Nagrodę po znojnej pracy stanowiło mojito z lodem oraz filiżanki „małej czarnej” z wariacjami, serwowanymi przez Małgosię z czerwonego ekspresu napędzanego prądem własnego wyrobu. I była też strefa kibica na wolnym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody, jako że w tym czasie odbywały się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016.
No, i stało się! Po raz pierwszy w historii ludzkości na Polanach Surowicznych włączono telewizor i ustanowiono lokalny punkt dostępowy WiFi w celu przesyłania relacji z postępu robót! Oczywiście potem wszystkie instalacje antenowe oraz odbiornik telewizyjny zostały zwinięte a teren zamaskowany.

Raz na tydzień aktualizowaliśmy galerię zdjęć oraz publikowałem tabelkę z Wa­szy­mi deklaracjami i informacją kiedy mieliśmy nadmiar a kiedy brakowało rąk do pracy. Szczególnie dziękuję osobom, które zechciały pracować w najtrudniejszym okresie pierwszych trzech tygodni lipca – pomiędzy 4 a 24 lipca.


Jak Chałupa działała w trakcie remontu: 

Chałupa nie była zamknięta w trakcie przeprowadzania remontu, ale były pewne utrudnienia i częściowe wyłączenie z u­ży­tku nie­któ­rych pomieszczeń w trakcie pracy. Osoby przyjeżdżające musiały zwracać szcze­gól­ną uwagę na własne bezpieczeństwo – zawsze przypominamy, że:

Każdy przebywa w Chałupie na własną od­po­wie­dzial­ność!

Grupy turystycznie staraliśmy się obsługiwać normalnie – jak zwykle przy większej liczbie osób wskazane było wcześniejsze poinformowanie o chęci skorzystania z noclegu.

kte.styki(maupa)gmail.com
tel.: 788857850

W przypadku nie podjęcia telefonu zwykle prosimy o przesłanie SMS-a z treścią zapytania. Staramy się oddzwaniać w możliwie najkrótszym czasie. Prosimy nie pozostawiać w skrzynce wiadomości głosowych.

W okresie remontu nie przyjmowaliśmy „wakacyjnych” rodzin z dziećmi ze względu na warunki bezpieczeństwa.
Dziękujemy wszystkim gościom za wyrozumiałość i bardzo serdecznie zapraszamy teraz, kiedy remont został szczęśliwie zakończony.

Podczas akcji remontowej „nie zanotowaliśmy strat w ludziach i sprzęcie” :-)

Historia remontu była na bieżąco szczegółowo relacjonowana na kartach Kroniki Chałupowej.

Pozdrawiam Was wszystkich i dziękuję za dotychczasowe finansowe i osobowe wsparcie remontu.

„Chałupa Elektryków” jest Wam wdzięczna!!!

 

Krzysztof „Lama” Jabłoński
Kierownik remontu Chałupy Elektryków 2016