Spotkanie z Prof. dr Sławomirem Łobodzińskim: 14 marca 2019 r., godz. 18:00

Plakat_SUAVE_600x313dpi

Klub Turystyczny Elektryków „STYKI”
ma zaszczyt zaprosić na spotkanie

z Kolegą Profesorem
Sławomirem „Suave” Łobodzińskim

zdobywcą wielu szczytów, w tym czterech himalajskich ośmiotysięczników
Nanga Parbat (1985), Broad Peak (1986), Cho Oyu (1987), Batura (1988),

które odbędzie się 14 marca 2019 roku, od godziny 18:00,
w Sali Nr 4, w Gmachu Starej Kotłowni,
na terenie Politechniki Warszawskiej.

Sławomir „Suave” Łobodziński jest absolwentem naszego Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, na którym studiował w latach 1966 – 1972 oraz ETH Zurich (Szwajcarska Federalna Wyższa Szkoła Techniczna).  Stopinie doktorskie uzyskał na Uniwersytecie Wiedeńskim w dziedzinach inżynierii biomedycznej i nauk medycznych. Profesor University of California, California State University, Auckland University (New Zealand) and TU Graz (Austria).

W swoim dorobku ma, między innymi, udział w pracach zespołu opracowującego pierwsze zastosowane w praktyce sztuczne serce. Jego obecne zainteresowania naukowe dotyczą zastosowania sztucznej inteligencji w telemedycynie. Jest autorem i współautorem ponad 150 artykułów i rozdziałów książek naukowych, opublikowanych po angielsku, niemiecku i polsku.

Zainteresowania pozanaukowe Sławka Łobodzińskiego to przede wszystkim góry i wspinaczka, ale także nurkowanie i żeglarstwo.  W Himalajach zdobył cztery ośmiotysięczniki. Podczas wspinaczek na Nanga Parbat i Mount Everest był partnerem naszych sławnych wspinaczy – Jerzego Kukuczki, Zygmunta Heinricha i Eugeniusza Chrobaka. Sławek w dalszym ciągu wspina się w wysokich górach na wszystkich kontynentach i jest pasjonatem narciarstwa górskiego. Zaliczyl m. innymi Haute Route (Alpy), Wrangler Traverse na Alasce, Muztah Gata (7400m) w Xinjiang, i wiele innych wejsc narciarskich. Otrzymał Złotą Alpinę za pierwszy narciarski zjazd z Mt. Elbrus.
Wystąpił w wyreżyserowanym przez Jerzego Wysoczańskiego filmie „Jurek”– filmie o Jerzym Kukuczce i jego himalajskich wyprawach.
Podczas studiów na naszym Wydziale Elektrycznym był aktywny w gremiach turystycznych i brał udział, jako wykładowca i egzaminator w szkoleniach adeptów, zajmujących się organizacją imprez turystycznych.
Na kartach historii KTE STYKI możemy przeczytać:
W tym pierwszym roku działalności najbardziej aktywnymi Stykami byli: Andrzej Radzikowski, Tadeusz Krzyczkowski, Sławomir Łobodziński, Henryk Dunaj (od grud­nia 1967 prezes), Leszek Konopnicki i Marian Wrzesień (dwaj „etatowi” gitarzyści), Krzysztof Kamiński, a od jesieni 1967 – studenci I roku: Wanda Siedlecka i Marek Kaniewski.

Sławek Łobodziński jest współzałożycielem Klubu Turystycznego Elektryków „STYKI”.